W jaki sposób obniżyć bez wyrzeczeń rachunki za prąd?
Technologie

W jaki sposób obniżyć bez wyrzeczeń rachunki za prąd?

W naszych domach i firmach jest coraz więcej urządzeń zasilanych energią elektryczną. W połączeniu z rosnącymi cenami energii elektrycznej sprawia to, że rachunki za prąd są coraz wyższe. Wiele osób pyta więc o to, czy można je skutecznie zmniejszyć bez konieczności rezygnacji z eksploatacji wielu urządzeń i sprzętów. Okazuje się, że najlepszym sposobem jest fotowoltaika.

Tani prąd oznacza niższe rachunki

Fotowoltaika zajmuje się wytwarzaniem energii elektrycznej z tej, która jest emitowana przez słońce. Zjawisko fotowoltaiczne zostało odkryte w XIX wieku, ale fotowoltaika zaczęła budzić duże zainteresowanie dopiero w XX wieku, gdy świat został dotknięty kryzysem energetycznym.

Dzisiaj panele fotowoltaiczne można zobaczyć nie tylko na budynkach mieszkalnych, ale także na dachach wielu firm. Fotowoltaika dla firm to sposób na tanią energię, a w konsekwencji na mniejsze koszty prowadzenia prądu. Fotowoltaika dla firm jest usługą, której popularność wśród polskich przedsiębiorców systematycznie rośnie.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Ogniwa słoneczne są najczęściej produkowane z krzemu. Ogniwa słoneczne są też bardzo trwałe. Na ich sprawność największy wpływ ma stopień ekspozycji na słońce. Kolektory słoneczne wykorzystywane do podgrzewania wody oraz panele fotowoltaiczne montuje się więc na południowej lub południowo-zachodniej połaci dachu. Panele fotowoltaiczne są urządzeniami bezobsługowymi.

Inwestycja w kolektory słoneczne zwraca się po około 7 latach. Osoby zdecydowane na montaż instalacji fotowoltaicznej mogą ubiegać się o dofinansowanie.