Kody kreskowe – różne standardy
Technologie

Kody kreskowe – różne standardy

Kody kreskowe to obecnie powszechnie wykorzystywane rozwiązania stosowane w wielu miejscach. Dzięki nim identyfikowanie produktów staje się znacznie łatwiejsze, dużo prościej będzie się można w nich odnaleźć i podejmowanie różnorakich działań staje się znacznie łatwiejsze. Warto także zauważyć, że kody kreskowe z jakimi obecnie się spotykamy przygotowywane są w różnych standardach i tym samym można ten standard dopasować do miejsca, w którym kod będzie wykorzystywany.

Różne formy kodowania

Wśród rozwiązań jakie są stosowane, gdy chodzi np. o etykiety logistyczne mamy między innymi kody EAN. To bardzo popularna opcja, która jest wykorzystywana w dwóch standardach albo 8 albo 13 znakowym. W przypadku EAN 13 mamy 12 cyfr danych i do tego jedna cyfrę kontrolną. Gdy chodzi o kod EAN 8 będziemy mieli 7 cyfr stanowiących dane i do tego również jedna cyfra kontrolna. Ogólnie rzecz biorąc kodowanie w formie kodów EAN wymaga bardzo dokładnego ich drukowania i to kwestia, na którą koniecznie trzeba zwracać uwagę. Tylko przy takim dobrze zrealizowanym wydruku będzie można liczyć na to, że kod będzie bez problemu zeskanowany.

Praktyczne i wygodne w każdej formie

Niezależnie od tego jaka forma kodów kreskowych będzie stosowana każdy będzie mógł dopasować je do własnych indywidualnych oczekiwań i wybrać taką formę kodowania, która w danej sytuacji sprawdzi się rzeczywiście najlepiej. Dzięki różnym metodom kodowania mamy na tym polu zróżnicowane możliwości i w danej sytuacji będzie można wybrać najlepszą dostępną opcję.