Fotowoltaika: rozwiązanie nie tylko dla indywidualnych gospodarstw
Technologie

Fotowoltaika: rozwiązanie nie tylko dla indywidualnych gospodarstw

Rosnące rachunki za prąd sprawiły wzrost zainteresowania fotowoltaiką. Zajmuje się ona przetwarzaniem energii słonecznej w elektryczną.

Kto może zdecydować się na montaż instalacji fotowoltaicznej?

Przetwarzaniem energii słonecznej w prąd fotowoltaika zajmuje się już od wielu lat. Jedna z największych elektrowni słonecznych została uruchomiona w Kalifornii w 1981 roku. Dzisiaj małą przydomową elektrownię możne mieć każdy z nas. Wiele firm, które zajmują się montażem instalacji fotowoltaicznych kieruje swoją ofertę nie tylko do indywidualnych inwestorów.

Fotowoltaika dla firm jest ofertą adresowaną do tych przedsiębiorców, którym zależy na tym, aby płacić mniejsze rachunki za prąd. Fotowoltaika dla firm w efekcie jest rozwiązaniem zmniejszającym koszty prowadzenia firmy. Fotowoltaika dla firm to propozycja adresowana do firm z całej Polski. Ogniwa słoneczne, które wykorzystywane są przy wykonywaniu instalacji fotowoltaicznych są bardzo wysokiej jakości.

Nie tylko ogniwa fotowoltaiczne

Fotowoltaika dla firm to sposób na czysty i tani prąd. Chętnie na montaż paneli fotowoltaicznych decydują się właściciele firm położonych w miejscowościach wypoczynkowych i uzdrowiskowych. Ogniwa słoneczne montowane są na ogół na południowej połaci dachu. Jeśli jest to niemożliwe, panele fotowoltaiczne można zamontować na naziemnych stelażach. Warunek jest tylko jeden: panele fotowoltaiczne lub kolektory słoneczne nie mogą być zacienione.

Warto pamiętać, że panele fotowoltaiczne przetwarzają energię słoneczną w prąd, a kolektory słoneczne mogą zostać wykorzystane do podgrzewania wody.