Kody EAN – popularny sposób znaczenia produktów
Technologie

Kody EAN – popularny sposób znaczenia produktów

W tym momencie mamy różne standardy jeśli chodzi o stosowane kody kreskowe, dlatego można mówić o wielu różnych rozwiązaniach, które są pozytywnie oceniane i popularne. Wśród nich na pewno znajdują się kody kreskowe w standardzie EAN, który jest bardzo popularną opcją, wykorzystywaną w wielu różnych sytuacjach. Przede wszystkim standard EAN stosowany jest do znakowania produktów jednostkowych, opakowań zbiorczych, ale w tym standardzie koduje się również numery ISBN czy ISSN.

Kody w dwóch dostępnych standardów

Przygotowywane obecnie rozwiązania pozwalają na stworzenie kodów, które mogą być w różny sposób wykorzystywane. Mamy standard 8 cyfrowy oraz 13 cyfrowy, gdzie zawsze jeden numer będzie stanowił numer kontrolny i w takim charakterze będzie stosowany. Możliwości są obecnie różne, kody EAN 13 można powiedzieć, że są one popularną opcją, gdy chodzi o produkty, na których wydruk może być bardzo dokładny. Tylko w takiej sytuacji nadruki będą wyraźne i czytelne.

Różne standardy kodów

Przygotowywane obecnie kody mają różne standardy, można pośród nich szukać dla siebie odpowiednich propozycji. Dlatego jeśli ktoś staje przed koniecznością znakowania produktów ma różne możliwości jakie będzie mógł wykorzystać. Przede wszystkim jednak warto zwrócić uwagę na to jaki standard będzie dla nas najbardziej odpowiedni w stosunku do tego co danym kodem będzie znakowane. Na pewno niezależnie od tego jaki standard kodów kreskowych jest wykorzystywany trzeba powiedzieć, że to zawsze praktyczna opcja, która świetnie się sprawdza i zdecydowanie ułatwia obrót produktami na rynku.