Instalacje fotowoltaiczne dla firm
Technologie

Instalacje fotowoltaiczne dla firm

Ceny prądu systematycznie idą w górę. Coraz częściej więc pod uwagę brane są możliwości produkowania tańszej energii elektrycznej. Rośnie więc zainteresowanie fotowoltaiką.

Oferta adresowana do różnych grup klientów

Fotowoltaika to sposób na tani i czysty prąd. Fotowoltaika zajmuje się przetwarzaniem energii emitowanej przez słońce w energię elektryczną.

Ogniwa słoneczne produkują prąd, który może zostać wykorzystany do zasilania wszystkich urządzeń elektrycznych. Instalacje fotowoltaiczne wykonywane są więc obecnie nie tylko dla indywidualnych inwestorów. Fotowoltaika dla firm to oferta skierowana do klientów biznesowych z całej Polski. Fotowoltaika dla firm to sposób na zmniejszenie rachunków za prąd, które w niektórych branżach mogą być naprawdę bardzo wysokie.

Moc instalacji fotowoltaicznej może być oczywiście bardzo różna i dostosowana do rocznego zapotrzebowania energetycznego danej firmy. Pomocą w obliczeniu mocy instalacji służą oczywiście specjaliści, których specjalnością jest między innymi fotowoltaika dla firm.

Jakie wymogi należy spełnić?

Kolektory słoneczne oraz panele fotowoltaiczne montuje się na dachach – najlepiej na ich południowej połaci. Można także zamontować kolektory słoneczne na naziemnych stelażach. Na stelażach tych można zamontować również panele fotowoltaiczne. Zarówno kolektory słoneczne jak i panele słoneczne nie wymagają żadnej obsługi. Są też wyjątkowo trwałe, odporne na ulewne deszcze i grad. Fotowoltaika to sposób na to, aby zmniejszyć rachunki za prąd.