Oznaczanie produktów – kody kreskowe
Technologie

Oznaczanie produktów – kody kreskowe

Jeśli chodzi o przygotowywane obecnie kody kreskowe, które są wykorzystywane do oznaczania produktów są mocno zróżnicowane, znaleźć można dla siebie odpowiednie propozycje dopasowane do sytuacji, w której będą wykorzystywane. Wśród tych rozwiązań są także kody EAN13, które opracowane zostały już w XX wieku i są bardzo często wykorzystywane. Jednocześnie jednak istotne będzie to, że taki standard kodów będzie wymagał bardzo dokładnego drukowania, ponieważ tylko przy takim starannym wydruku będą one czytelne.

Opcje wykorzystania kodów EAN 13

Jeśli chodzi o kody EAN mamy dwa standardy jakie obecnie są wykorzystywane a mianowicie EAN 13 oraz kody EAN 8. W przypadku tej pierwszej opcji, gdy w grę wchodzą kody EAN 13 sytuacja wygląda tak, że w kodzie znajduje się 12 cyfr, które stanowią dane a do tego również mamy jedną cyfrę, która ma charakter kontrolny. Jeśli chodzi o kod EAN 13 wykorzystuje się tutaj różne rozwiązania, ale głównie znakuje się jednostkowe opakowania oraz opakowania zbiorcze. Poza tym w przypadku kodów, gdzie znajduje się 13 znaków wykorzystuje się je również jako element kodowania numerów ISBN oraz ISSN.

Praktyczna i chętnie stosowana metoda

Zwracając uwagę na kody EAN można zauważyć, że to bardzo wygodna i praktyczna forma, która jest chętnie wykorzystywana między innymi, gdy w grę wchodzi znakowanie produktów. Jest to standard, który znany i wykorzystywany jest i w Europie i na terenie Azji, można więc powiedzieć, że jest to rzeczywiście standard międzynarodowy o szerokim zastosowaniu.