Nowoczesne systemy polepszającego pracę ekspresu
Gastronomia

Nowoczesne systemy polepszającego pracę ekspresu

Kawa ziarnista przyrządzona w ekspresie pachnie i smakuje wybornie – wie o tym każdy kawosz, którego miejscem robienia zakupów jest sklep z kawami lub nowoczesna palarnia kawy. Dlatego też tak wiele osób kupuje ekspresy ciśnieniowe, które gwarantują doskonały smak tego czarnego napoju.

I chociaż wybór takich urządzeń jest naprawdę duży, to jednak warto zdecydować się na takie, które charakteryzują się wysoką jakością i wielością funkcji. Takie są ekspresy do kawy Jura, które posiadają wiele nowoczesnych systemów. Wśród nich warto wymienić kilka najważniejszych.

Najważniejszy jest młynek

Jednym z najważniejszych elementów ekspresu do kawy jest młynek. Ekspresy Jura posiadają stalowy młynek, który charakteryzuje się wydajnością, trwałością, niezawodnością i wysoką jakością. Dzięki temu ziarna są mielone szybko i sprawnie, a ich jakość jest na bardzo wysokim poziomie.

Technologia impulsowego parzenia kawy

Ekspres ciśnieniowy Jura posiada technologię impulsowego parzenia kawy, która polega na pulsacyjnym przetłaczaniu zmielonej kawy w krótkim czasie. Dzięki temu kawa zyskuje intensywny aromat i smak, a crema na espresso posiada kremową konsystencję. 

Inteligentny system wstępnego zaparzania

System wstępnego zaparzania w sposób automatyczny dostosowuje ilość wody do wstępnego zaparzania. Pozwala to na lepszy przepływ wody, co ma wpływ na pełniejszy i bardziej intensywny smak kawy.

Inteligentny system wody

Inteligentny system wody pozwala na automatyczne rozpoznawanie zainstalowanego filtru (bez konieczności jego aktywowania) oraz informowanie o konieczności jego wymiany.

Technologia gładkiej piany

Szwajcarski ekspres do kawy Jura jest wyposażony w specjalny system spieniający, który pozwala na uzyskanie gładkiej i kremowej piany – mleko jest spieniane dwukrotnie, a pękające bąbelki jeszcze bardziej wygładzają uzyskaną pianę.

Ekspres ciśnieniowy Jura to sprzęt najwyższej jakości. Mnogość i różnorodność dostępnych funkcji sprawia, iż przyrządzona w nich kawa to prawdziwa uczta dla podniebienia.