Dlaczego warto kupić profesjonalny ekspres?
Gastronomia

Dlaczego warto kupić profesjonalny ekspres?

Ekspresy Jura to doskonale dopracowane i spełniające najwyższe normy jakości urządzenia, których nie powstydziłaby się żadna profesjonalna palarnia kawy. Dlatego też cieszą się tak dużym zainteresowaniem. O ich popularności decyduje kilka podstawowych zalet, które odróżniają je od konkurencji. Zatem czym charakteryzują się ekspresy do kawy Jura?

Niezawodny i wszechstronny ekspres Jura

Pierwszą cechą wyróżniającą ekspresy Jura na tle konkurencji jest niezawodny i bardzo wszechstronny młynek Aroma. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na jego trwałość i wydajność – młynek nie tylko jest wykonany ze stali (co gwarantuje jego niezawodność), ale też pracuje znacznie szybciej niż standardowe młynki stosowane w ekspresach. Dodatkowo młynek jest tak zaprojektowany, aby użytkownik mógł mieć wpływ na sposób mielenia ziaren, a tym samym – także na smak przyrządzanej kawy.

Indywidualny sposób parzenia kawy

Ekspres ciśnieniowy Jura posiada udoskonaloną jednostkę zaparzającą, która pozwala na przygotowanie kawy ściśle według indywidualnych preferencji użytkownika. Jej wyjątkowość polega na tym, iż kawa ziarnista może być dawkowana w zakresie od 5 do 16 gramów. A to nie wszystko. Ekspresy Jura posiadają też inne nowoczesne systemy – na przykład technologia impulsywnego parzenia kawy, inteligentny system wstępnego zaparzania, inteligentny system wody czy technologia gładkiej pianki. To wszystko sprawia, iż tak zaparzona kawa pięknie pachnie i smakuje wybornie.

Nowoczesny filtr wody

Szwajcarski ekspres do kawy Jura posiada jeden z najnowocześniejszych filtrów wody, który zapewnia doskonały smak kawy i chroni ekspres przed uszkodzeniami. Dzięki niemu nie ma potrzeby odkamieniania, a specjalna technologia informuje o konieczności jego wymiany.

Do pozostałych zalet ekspresu Jura należy zaliczyć stylowe i niebanalne wzornictwo, intuicyjną i łatwą obsługę, dbałość o środowisko naturalne oraz łatwość serwisowania. To wszystko sprawia, iż zakup tego ekspresu to naprawdę dobry wybór.