Przecinarka do glazury dla amatora
Budowa i remont

Przecinarka do glazury dla amatora

Przecinarka do glazury ogromnie ułatwia precyzyjne układanie płytek. Niezależnie od tego czy układanie płytek zamierzamy powierzyć fachowcom, czy zajmiemy się tym sami, potrzebujemy narzędzia, którym będziemy je docinać. Jaka przecinarka do glazury wystarczy amatorowi? Jaką przecinarkę powinien kupić glazurnik?

Maszyna do cięcia płytek: jaka?

Na rynku oferowane są dwa rodzaje przecinarek: ręczne i elektryczne. Ręczna przecinarka do glazury jest narzędziem, które umożliwia cięcie płytek nie grubszych niż 12 milimetrów. Ręczna przecinarka do płytek jest bardzo prosta w obsłudze, nie wymaga żadnych umiejętności ani specjalnych kwalifikacji. Przecinarka do płytek ręczna kosztuje stosunkowo niewiele; najczęściej ręczna przecinarka do płytek wybierana jest przez amatorów. Osoby, które układaniem płytek zajmują się profesjonalnie potrzebują już narzędzia, które jest bardziej efektywne, wybierają więc maszyna do cięcia płytek. Więcej na ten temat można przeczytać w naszym wcześniejszym artykule „Kupujemy przecinarkę do glazury”.

Elektryczna maszyna do cięcia płytek: jaką kupić?

Na rynku dostępne są elektryczne przecinarki do płytek dolno- i górnowrzecionowe. Dolnowrzecionowa maszyna do cięcia płytek pozwala pracować metodą na sucho. Maszyny do cięcia płytek górnowrzecionowe mogą pracować tylko na mokro. O tym, jak bardzo komfortowa będzie praca maszyną do cięcia płytek decyduje rodzaj prowadnicy. W przecinarkach stosowane są prowadnice równoległe albo kątowe. Prowadnica kątowa umożliwia cięcie płytek pod kątem nawet 45 stopni.