Obraz współczesnych fanów popkultury
Handel

Obraz współczesnych fanów popkultury

Bajki są tylko dla dzieci, komiksy czyta wyłącznie młodzież, a gry to dla dorosłego strata czasu. Brzmi znajomo? Sklep dla geeków, liczne eventy, ilość kupowanych gadżetów i produkty ‘kreskówkowe’ dedykowane zarówno pod względem fabularnym, jak i wizualnym, tylko dla dojrzałego grona odbiorców. Współczesna popkultura łamie standardy kultywowane przez starsze pokolenia i wyciąga rękę w stronę wszystkich jej odbiorców, niezależnie od wieku, płci, czy też statusu społecznego.

Czy to dobrze? Jak najbardziej! Dorośli znów mogą poczuć się dziećmi, a najmłodsi mogą rozwijać swoje pasje. Jak w dzisiejszym świecie traktowani są fani produktów popkultury? 

Sklep geeków – miejsce na miarę XXI wieku 

Nie da się ukryć, że geek sklep to miejsce idealne dla fanów różnych uniwersów, zarówno tych komiksowych, jak i filmowych, czy też animowanych. Takie miejsca traktują swoich klientów z należytym szacunkiem, co widać po wysokiej jakości produktach.

Producenci gadżetów prześcigają się w swoich pomysłach, aby tylko sprostać szerokiemu targetowi, który sobie obrali. A ten, nie da się ukryć, jest światowy. Fani i entuzjaści chętnie odwiedzają geek shop z zamiarem nabycia kolekcjonerskich figurek, plakatów, kubków, czy też dekoracji do wnętrz swoich pokojów, które by podkreśliły ich pasje. 

Wiedza na wagę złota 

Geek sklep to wyraz panujących trendów w popkulturze. Jak jednak odbierane jest to przez osoby, które interesują się, jak one to określają ‘bardziej przyziemnymi sprawami’? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, jednak można rozróżnić dwie drogi, w stronę których mogłaby się ona potoczyć, a mianowicie:

  • niezrozumienie – osoby interesujące się pewnym uniwersum, zdobywające na jego temat informacje oraz pokazujące swoją pasję za pomocą gadżetów często nie są rozumiane, zwłaszcza przez starsze pokolenia, które nie pojmują, jak można tracić swój czas na ‘takie rzeczy’,
  • aprobata – współczesna popkultura wytwarza tak wiele uniwersów, że znajomość związanych z nimi informacji spotyka się nieraz z podziwem. Osoby takie nie tylko coraz częściej prowadzą prelekcje na różnych eventach, ale i zakładają kanały, aby móc swoimi zainteresowaniami dzielić się z innymi. Dla takich osób, szukając idealnego prezentu, odwiedza się geek sklep i szuka wysokiej jakości produktów. Takie podarunki traktowane są często jako aprobata i wspieranie tego, czym pasjonuje się, zajmuje dana osoba.