Kim jest geek?
Handel

Kim jest geek?

Popkultura ma ogromne oddziaływanie na ludzi, niezależnie od ich wieku, płci, czy też miejsca zamieszkania. Dzisiejszy sklep dla geeków pęka w szwach od gadżetów i produktów, które podkreślają zamiłowanie do kultowych postaci z różnych uniwersum, filmów, komiksów, kreskówek itd.

Każdy w dzisiejszych czasach jest fanem czegoś bądź też kogoś i nie ma w tym nic dziwnego. Oznacza to w takim razie, że każdy jest geekiem w jakimś kręgu swoich zainteresowań? Niekoniecznie. Co zatem oznacza to pojęcie i z czym jest ono związane? Tego dowiesz się z niniejszego wpisu. 

Przypatrzmy się temu określeniu 

Ze słowem geek można zetknąć się w różnych miejscach, czego przykładem jest chociażby geek sklep. Co jednak to oznacza? W języku angielskim wyrażenie to dosłownie określa świra, czy też dziwaka. Ta łatka o niepozytywnym wydźwięku przypisywana jest za granicami naszego kraju osobom, pałającym zamiłowaniem do jakiejś dziedziny nauki (najczęściej są to przedmioty ścisłe oraz informatyka). Można by powiedzieć, że jest ona odpowiednikiem naszego nerda. 

Wydźwięk określenia w naszym kraju 

Geek, w przeciwieństwie do innych krajów, w Polsce ma całkowicie inny wydźwięk, bardziej pozytywny. Jest to u nas osoba pasjonująca się jakimś tematem, samodzielnie poszerzająca swoją wiedzę w danym obszarze i doskonaląca się w nim. Mowa tu zarazem o miłośniku do nauk ścisłych, jak i popkultury. Nic więc dziwnego, że nazwa geek sklep dla miejsca, które sprzedaje gadżety typowo filmowe, kreskówkowe, komiksowe itd. to strzał w dziesiątkę.