Terapia integracji sensorycznej w Warszawie
Usługi

Terapia integracji sensorycznej w Warszawie

Na wczesnym etapie życia dziecka mogą pojawić się nieprawidłowości w układzie nerwowym, które sprawiają, że dziecko odbiera bodźce zmysłowe w nieprawidłowy sposób. Specjalna terapia integracja sensoryczna Warszawa może dziecku skutecznie pomóc.

Jak prowadzona jest terapia integracji sensorycznej w Warszawie?

Integracja sensoryczna Warszawa to terapia, która pomaga dziecku w prawidłowy sposób reagować na zmysły. Integracja sensoryczna Warszawa prowadzona jest w formie indywidualnych zajęć. Terapeuta SI Warszawa, który prowadzi terapię posiada certyfikat, który potwierdza posiadane przez niego kompetencje.

Terapeuta SI Warszawa jest osobą uprawnioną nie tylko do prowadzenia terapii, ale także do diagnozowania. W czasie zajęć terapeuta SI Warszawa obserwuje dziecko, dzięki temu może dostosować program zajęć do wymogów danego pacjenta.

Jakie efekty daje terapia sensoryczna?

Terapia SI Warszawa daje bardzo dobre efekty. Istotne jest to, że terapia SI Warszawa w specjalnie przygotowanej sali i w bardzo przyjemnej dla dziecka atmosferze. Nie można zapominać o tym, że terapia SI Warszawa będzie skuteczna tylko wtedy, gdy rodzice będą współpracować z terapeutą.

Terapia sensoryczna Warszawa może stosowana nie tylko u dzieci. Terapia sensoryczna Warszawa sprawdzi się także u starszych dzieci, także u nastolatków. Terapia sensoryczna Warszawa zawsze prowadzona jest według planu opracowanego indywidualnie dla każdego pacjenta. Oczywiście rodzice są informowani o tym, jak przebiega proces terapii.