Jaką firmę kurierską wybrać do wysyłki paczki za granicę?
Usługi

Jaką firmę kurierską wybrać do wysyłki paczki za granicę?

Pozycja Wielkiej Brytanii zmieniła się w ostatnich latach. Z chwilą wystąpienia z Unii Europejskiej stała się tak zwanym państwem trzecim. Wpłynęło to, między innymi, na kwestie związane z nadawaniem paczki do Anglii. O ile czas jej dostarczenia nie uległ znaczącemu wydłużeniu, o tyle pojawiła się konieczność zagwarantowania odprawy celnej zarówno wywożonych, jak i przywożonych dóbr.

Paczka do rodziny w Anglii – to warto wiedzieć

Wysyłka paczki do Anglii interesuje wiele firm. Nadal wymiana handlowa między Polską i Wielką Brytanią jest przecież duża. To jednak osoby prywatne są tymi, które najczęściej korzystają z usług kurierskich. Warto więc skoncentrować się właśnie na nich. Przeważnie paczka do Anglii zawiera próbki, prezenty oraz inne towary, o których wiadomo, że nie podlegają sprzedaży.

W takim wypadku w grę wchodzą uproszczone formalności celne, choć należy liczyć się z tym, że nawet w takim przypadku wartość paczki nie może przekraczać 150 euro/139 funtów.

Formalności ograniczone do minimum

Firmy oferujące swoje usługi osobom, które interesuje paczka do Anglii zwykle pomagają swoim klientom w przebrnięciu przez procedury celne. Normą jest możliwość pobrania z ich stron faktury proforma, karty odprawy celnej oraz upoważnienia dla agencji celnej.

Kurier do Anglii jest też w stanie zaoferować wypełnienie dokumentów w imieniu klienta, co jest szczególnie mile widziane przez osoby obawiające się popełnienia błędów w tym zakresie wynikających przede wszystkim z niewiedzy. Oczywiście, nawet w takim przypadku wysyłający powinien zainteresować się listą towarów zakazanych do przewozu. Po uzupełnieniu dokumentacji zwykle można już wezwać kuriera. Stawia się on pod adresem podanym przez klienta, aby odebrać paczkę.