W czym dozowniki są lepsze od mydelniczki?
Handel

W czym dozowniki są lepsze od mydelniczki?

Bez dwóch zdań dozowniki do mydła ułatwiają życie – do takiego stwierdzenia dochodzi coraz więcej osób, które już dawno zostawiły za sobą tradycyjne kostki mydła.

Dostępne są one w bardzo wielu modelach, posiadają różne systemy uzupełniania substancji (dolewanie, wkłady), mogą być manualne oraz bezdotykowe, a ponadto ich objętość oraz wielkość dostosować można do miejsca, w którym się znajdą. Czy jednak aby na pewno pojemniki na mydło tego typu przewyższają tradycyjną kostkę na mydelniczce? Przekonajmy się. 

Poziom zachowania czystości 

Dozowniki do mydła w miejscach publicznych przytwierdzone są najczęściej do ścian bądź też są schowane w blatach – nie zajmują w ten sposób dużo przestrzeni. Aplikowana przez nie substancja zawsze ląduje na dłoni, dzięki czemu nie da się mówić o zabrudzeniach. W przypadku tradycyjnej kostki i mydelniczki wygląda to diametralnie inaczej. Temu duetowi zawsze towarzyszy wizualnie nieatrakcyjny osad, który trzeba co jakiś czas usuwać. Ponadto tego typu przedmioty szybko znikają z przestrzeni publicznej.

Dozownik do mydła zapobiega przenoszeniu się bakterii 

Kostka mydła może przenosić bakterie. Używana przez tłumy ludzi jest brana do dłoni, a następnie odkładana, często bez jakiegokolwiek opłukania. Dozowniki do mydła działają inaczej. Aplikowane mydło od razu znajduje się na dłoni użytkownika i ma się pewność, że nikt go wcześniej nie dotykał. Największy poziom higieny zapewniają modele łokciowe, czy też bezdotykowe – wyposażone w nowoczesną fotokomórkę. Sprawdź: https://www.ole.pl/category/dozowniki-mydla