Terapia małżeńska w Radzyminie
Zdrowie

Terapia małżeńska w Radzyminie

Ciągłe kłótnie, niekończące się nieporozumienia, obojętność i chęć rozstania? Związek nie musi się tak kończyć. Terapia małżeńska dla par z Radzymina pod kierunkiem doświadczonego psychologa dla par może pomóc przezwyciężyć problemy i przywrócić satysfakcję i radość w związku. Kiedy warto udać się do poradni małżeńskiej lub psychoterapeuty?

Jak pokonać kryzys w związku? Jak rozmawiać, by się wzajemnie nie ranić? Czy mój związek może być lepszy? Jeśli chcesz znać odpowiedź na te pytania, zapraszam do kontaktu.

Terapia dla par – jak wygląda jej przebieg?

Terapia dla par polega na wspólnych rozmowach z psychoterapeutą, który odgrywa rolę bezstronnego mediatora i pomaga partnerom wzajemnie się usłyszeć. Na co dzień odgrywamy różne role i często nadinterpretujemy usłyszane komunikaty.

W ten sposób z pozoru błahe problemy nabierają znaczenia większego, niż powinny. Dlatego też dla par z Radzymina pomocna może okazać się terapia małżeństw i partnerów w związkach nieformalnych. Zazwyczaj spotkania odbywają się w parze, ale mogą się zdarzyć także rozmowy indywidualne, jeśli psycholog dla par zauważy, że jedna z osób lub obie potrzebują także dodatkowego wsparcia.

Warto pamiętać, że terapia małżeńska nie jest źródłem gotowych rozwiązań. W trakcie wizyt partnerzy wspólnie z psychoterapeutą poszukują sposobów radzenia sobie w kryzysie, które będą dopasowane do ich sytuacji.

Kiedy skorzystać z pomocy i zdecydować się na terapię par z Radzymina?

Pojawienie się dziecka, utrata pracy, zamieszkanie razem – te wszystkie zdarzenia generują u partnerów konieczność przystosowania się do nowej sytuacji. Nie zawsze sobie z tym radzimy. Wówczas skutecznym wsparciem może okazać się terapia małżeńska lub terapia dla par w związkach nieformalnych, dzięki której partnerzy:

  • są w stanie pokonać kryzys,
  • poznają potrzeby – swoje i swojego partnera lub partnerki,
  • uczą się rozpoznawać i nazywać emocje oraz uczucia,
  • ćwiczą nowe metody komunikacji,
  • mogą spróbować rozstać się bez złości i żalu.

Kiedy warto zgłosić się do psychologa? Terapia małżeńska dla par będzie przydatna wówczas, gdy:

  • Ty i Twój partner lub partnerka macie odmienne poglądy na wychowanie dzieci,
  • macie wrażenie, że osoby trzecie ingerują w Wasz związek,
  • nie radzisz sobie z trudnymi relacjami z rodziną partnera lub partnerki,
  • dotyka Was obojętność, a związek się “wypalił”,
  • często dochodzi między Wami do kłótni i nieporozumień.

Psycholog dla par z Radzymina – jak może Wam pomóc?

Psycholog dla par z Radzymina nie ocenia ani nie krytykuje – zachowując pełną bezstronność, pomaga partnerom dojść do porozumienia. Jeśli szukacie wsparcia w okolicach Radzymina, zapraszam do kontaktu. Jestem psychologiem i psychoterapeutą z wieloletnim doświadczeniem.

Prowadzony przeze mnie gabinet Spokój w głowie to także poradnia małżeńska dla par w kryzysie. Terapia dla par odbywa się w przyjaznej i bezstronnej atmosferze, a partnerzy otrzymują wsparcie. Zapraszam do kontaktów pary i małżeństwa z Radzymina.