Systemy zarządzania transportem w praktyce
Dla firm

Systemy zarządzania transportem w praktyce

System TMS to specjalne narzędzie polecane wszystkim firmom zajmującym się spedycją, także tym najmniejszym. Dzięki takiemu narzędziu można oszczędzić masę czasu, wyeliminować wiele błędów, jak również w sposób znacznie bliższy optymalnemu zarządzać swoją flotą transportową, chociażby składała się ona tylko z jednego pojazdu i jednego kierowcy.

Dla kogo przeznaczone są systemy TMS?

System TMS to rozwiązania dla wszystkich przedsiębiorców, ponieważ są to narzędzia, które dopasowują się do konkretnego podmiotu. Ich rdzeniem są moduły wykorzystywane zawsze, takie jak na przykład planowanie tras przewozu w taki sposób, by było jak najmniej przewozów pustych oraz by trasy były możliwie jak najkrótsze.

W tym samym miejscu znajdziemy też narzędzia do monitorowania naszej floty. Będą się one odpowiednio rozrastać w miarę zwiększania ilości pojazdów i kierowców jeżdżących dla nas, a odbywać się to będzie bez konieczności zakupu żadnych rozszerzonych licencji. Program po prostu będzie odpowiednio reagował na dodawanie do jego bazy danych kolejnych pozycji.

Znacznie mniej pracy z systemem TMS

Za największą zaletę, jaką oferuje nam program do zarządzania transportem, można uznać zmniejszenie ilości czasu potrzebnego do załatwiania kwestii typowo proceduralnych i powtarzalnych, innymi słowy – formalności. System TMS posiada swoją bazę danych, która uzupełniona raz, pozwala nam na łatwe eksportowanie wszystkich informacji do innych narzędzi, na przykład do programu do wystawiania listów przewozowych czy do aplikacji bankowej obsługującej przelewy dla pracowników, kontrahentów czy dowolne inne operacje finansowe. Bardzo wiele operacji powtarzalnych może być wykonane raz, a potem tylko odniesiemy się do bazy danych i gotowe.