Przygotowujemy ubranka dla malucha
Dziecko

Przygotowujemy ubranka dla malucha

Przyjście dziecka na świat to prawdziwe trzęsienie ziemi dla rodziców. Na szczęście ciąża trwa aż dziewięć miesięcy, co daje czas na przygotowanie się na zmiany. Zadbać należy nie tylko o to, aby maluch miał swoje miejsce do spania, ale również o ubranka, które będzie nosił w pierwszych dniach, tygodniach i miesiącach życia. Przygotowanie ubranek dla noworodka jest bardzo ważne. Zobaczmy o czym należy pamiętać.

Pranie w odpowiednich warunkach

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że ubranka dla noworodka należy prać w temperaturze około sześćdziesięciu stopni. Niektórzy specjaliści zalecają nawet, aby temperatura ta była jeszcze wyższa. Po praniu ubranka powinny zostać wypłukane przynajmniej dwa razy. Dzięki temu mamy pewność, że nie pozostaną w nich resztki środków piorących. Zmniejsza to znacząco ryzyko powstawania podrażnień i uczuleń u malucha.

Nie tylko pranie

Jeśli chodzi o przygotowanie ubranek dla noworodka, to pranie ubranek dla noworodka w nie wystarcza. Wszystkie ubranka dla noworodka powinny zostać dodatkowo wyprasowane. Prasować należy również pieluchy tetrowe, jeśli zamierzamy ich używać, pościel malucha, a także wszystkie kocyki, z którymi dziecko ma kontakt. To najlepszy sposób, aby wyeliminować te czynniki, które mogłyby okazać się dla dziecka szkodliwe. Przygotowanie ubranek dla noworodka jest bardzo ważne. Pozwala wyeliminować wszystkie czynniki, które mogłyby odbić się negatywnie na zdrowiu maluszka. Zainteresowanych tematem zachęcamy do lektury również naszego innego artykułu, w którym poruszyliśmy to zagadnienie.