Przygotowanie ubranek dla noworodka
Dziecko

Przygotowanie ubranek dla noworodka

Pojawienie się na świecie dziecka to ogromne wydarzenie w życiu każdej rodziny. Dziewięciomiesięczny czas oczekiwania przeznaczony jest na oswojenie się z myślą, że zostanie się rodzicami, ale również na przygotowanie wyprawki. Wielu przyszłych i świeżo upieczonych rodziców zadanie pytanie o to w czym prać ubranka dla noworodka. Zobaczmy.

O czym pamiętać piorąc ubranka

Udzielenie krótkiej odpowiedzi na pytanie w czym prać ubranka dla noworodka nie jest takie proste. Trzeba bowiem pamiętać nie tylko o doborze odpowiednich środków, ale również wielu innych kwestiach. Przede wszystkim ubrania dla noworodków pierzemy przynajmniej w wodzie o temperaturze sześćdziesięciu stopni. Do prania dziecięcych ubranek nie dorzucamy ubrań noszonych przez osoby dorosłe. Ubranka należy przynajmniej dwa razy wypłukać. Niektórzy zalecają nawet, aby płukane były trzykrotnie.

Jakie środki są najbardziej odpowiednie?

Jeśli chodzi o środki, których można używać do prania ubranek niemowlęcych, to najlepiej sięgać po te, których formuła została opracowana właśnie z myślą o takich małych dzieciach. W sklepach z chemią domową znaleźć można je bez trudu. Zanim jednak sięgniemy po proszek, dobrze jest sprawdzić czy posiada on certyfikat Instytutu Matki i Dziecka. To dobry wyznacznik mówiący o tym, że dany proszek czy płyn jest bezpieczny dla maluszka. W czym prać ubranka dla noworodka to pytanie, które spędza sen z powiek niejednej mamie. Na szczęście dzisiaj zakup środków dostosowanych do delikatnej skóry maluszka jest naprawdę bardzo duży.