Nowe mieszkania czy remont?
Nieruchomości

Nowe mieszkania czy remont?

Decyzja, czy zainwestować w nowy budynek, czy kupić stary apartament i go zrekonstruować, powinna być poprzedzona starannym rozważeniem cech dwóch rodzajów porównywanych mieszkań, a także opcji, możliwości i przyszłych intencji nabywcy.

Zalety mieszkań pod Poznaniem

Nowe mieszkania Mosina na sprzedaż, to przede wszystkim możliwość zamieszkania w korzystnej lokalizacji. Nowe mieszkania blisko Poznania, to nowoczesne rozwiązania technologiczne, co oznacza, że takie mieszkania Mosina od PB LECHBUD są po prostu bardziej komfortowe. Największą jednak zaletą nowych mieszkań od PB LECHBUD jest przede wszystkim to, że są one nowe.

W sensie praktycznym w takich mieszkaniach od PB LECHBUD przez najbliższe lata nic się nie zepsuje. To nowe rury, nowe tynki, parapety czy elektronika. Nawet gdyby którykolwiek z tych elementów zaczął szwankować, to nowe mieszkania od dewelopera są na gwarancji. Tym samym mieszkanie w nowych mieszkaniach oznacza niższe rachunki.

O czym pamiętać, kiedy chcemy jednak inwestować?

Cena za m2 starego mieszkania nie może być wyższa niż cena m2 nowego budynku o niższym standardzie. Nie warto dokonywać kosztownych przebudów w miejscach, w których ceny starych mieszkań stale spadają, ponieważ cena remontu nigdy nie zostanie zwrócona właścicielowi w przypadku późniejszej sprzedaży. Wiele razy właściciel całkowicie odnowionego mieszkania uważa, że cena jego mieszkania po rekonstrukcji jest automatycznie na poziomie porównywalnego mieszkania w nowym budynku w lokalizacji, ale to nieprawda.

Należy zdać sobie sprawę, że mieszkanie jest „jak nowe”, ale nadal znajduje się w starym budynku mieszkalnym, z wyższym czynszem i wysokimi opłatami na fundusz remontowy za ewentualną przebudowę fasady, dachu lub centralnego zaopatrzenia w wodę.