Kupujemy żagiel ogrodowy
Dom i ogród

Kupujemy żagiel ogrodowy

Wypoczynek w ogrodzie to prawdziwa przyjemność. Zbyt ostre słońce może ją jednak skutecznie popsuć. Dlatego tak ważne jest, aby w ogrodzie zapewnić sobie cień. Niestety, nie zawsze mamy możliwość zasadzie drzew czy krzewów. W takiej sytuacji rozwiązaniem okazuje się być żagiel ogrodowy. Zobaczmy, co brać pod uwagę, kupując żagiel ogrodowy.

Rozmiar dopasowany do potrzeb

Jeśli chcemy kupić żagiel przeciwsłoneczny do ogrodu, powinniśmy przede wszystkim zastanowić się nad tym, jaki rozmiar będzie w naszym przypadku najbardziej odpowiedni. Żagle ogrodowe dostępne są w różnych rozmiarach. Zastanówmy się nad tym, jak dużą przestrzeń chcemy zacienić, a także jak dużo osób będzie zasiadało pod żaglem. Kupno za dużego żagla nie jest problem, kiedy jednak kupimy za mały, nie spełni on swojej roli. Warto w tym miejscu dodać, że żagle przeciwsłoneczne to również żagle tarasowe, które sprawdzają się tak samo dobrze, jak żagle ogrodowe.

Materiału z jakiego wykonano żagiel

Decydując się na żagiel przeciwsłoneczny do ogrody czy na taras, należy uwzględnić również rodzaj tkaniny. Jeśli zależy nam na szczególnej ochronie przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, należy wybrać żagiel z takiego materiału, który charakteryzuje się wysoką gramaturą. Tkanina powinna zatrzymywać bowiem przynajmniej dziewięćdziesiąt dziewięć procent docierającego do żagla promieniowania UV. Żagiel przeciwsłoneczny do ogrodu to ciekawa alternatywa dla popularnych parasoli. Wyglądają interesująco, skutecznie cieniują. Jeśli chcesz dowiedzieć się na temat żagli więcej, odsyłamy do naszego innego artykułu.