Do jakich sklepów wstydzą chodzić się Polacy?
Handel

Do jakich sklepów wstydzą chodzić się Polacy?

Sex shop nawet w dzisiejszych czasach kojarzy się polskiemu społeczeństwu z tematem tabu, przez co dużo osób wstydzi się do niego chodzić. Strach przed tym, co się tam znajduje, albo krępacja przed ewentualnymi znajomymi, którzy mogliby kogoś zauważyć, sprawia, że miejsce to jest często omijane szerokim łukiem. Czy jest to jednak zdrowa reakcja dorosłych i świadomych własnego ciała ludzi? 

Stare wyobrażenie sex shopów 

Sklepy określane mianem sex shop dawno odwróciły się od kiczowatych banerów oraz zawstydzających wystrojów wnętrz. Są to, jak określają właściciele, zwykłe placówki handlowe, które oferują dorosłym ludziom akcesoria erotyczne, w skład których wchodzą również komplety bielizny, olejki do masaży, czy też zabawne dodatki, nabywane najczęściej przez osoby wybierające się na wieczory panieńskie, kawalerskie, czy też 18

Młodzi ludzie i świadomość swojego ciała 

Nie da się ukryć, że XXI wiek zrywa z wieloma tematami tabu, mówi o nich głośno, a nawet oswaja z nimi społeczeństwo. Sex shop również należy do tej grupy. Na dostępne w jego asortymencie gadżety erotyczne decydują się coraz częściej młodzi ludzi, poszukujący nowych doświadczeń w swoich związkach. Jest to czymś naturalnym i z pewnością nie powinno to nikogo dziwić.

Współczesna popkultura – burzenie tematów tabu 

Sex shop dzięki popkulturze został odczarowany i nie kojarzy się już tylko z miejscem przeznaczonym dla nieprzyzwoitych ludzi. Wiele filmów oraz autorów książek w głośny sposób zaczęło wypowiadać się na temat stosunków płciowych, co spotkało się z wielkim zainteresowaniem widzów, jak i czytelników. Przez to popyt na akcesoria erotyczne znacznie wzrosło, zwłaszcza w przeciągu ostatnich lat. Sklep erotyczny, internetowy jak i stacjonarny, odwiedzają już nie tylko młode osoby, ale i te starsze pary.

Rozwijająca się branża 

Sklep erotyczny, dzięki coraz bardziej odważnej popkulturze, zdobywa liczne grono klientów, którzy oswajani z dotychczasowym tematem tabu, chętniej sięgają po gadżety erotyczne. Potrzeba poznawania swojego ciała znacznie wzrosła, zarówno u młodszego pokolenia, jak i tego starszego. Czy jest to powód do wstydu? Oczywiście nie! Stosunek płciowy jest czymś naturalnym i tak też powinien być przez wszystkich traktowany.