Czym zajmuje się kancelaria patentowa?
Dla firm

Czym zajmuje się kancelaria patentowa?

Biuro patentowe służy pomocą prawną w zakresie własności przemysłowej. Zakres spraw, w których może pomóc biuro patentowe jest naprawdę bardzo szeroki.

Jakie usługi świadczy biuro patentowe?

Biuro patentowe jest miejscem, do którego może zgłosić się każda osoba, która chce ubiegać się o patent. Ponadto kancelaria patentowa udziela pomocy przedsiębiorcom, którzy chcą w urzędzie patentowym chcą ubiegać się o ochronę swojego logo albo marki. Kancelaria patentowa zatrudnia wysokiej klasy specjalistów. Jej pracownikiem jest rzecznik patentowy, który ma bardzo rozległą wiedzę nie tylko z zakresu prawa. Rzecznik patentowy może więc służyć także pomocą techniczną wszystkim osobom, które chcą chronić swoją własność przemysłową. Rzecznik patentowy może reprezentować klientów zarówno przed polskim Urzędem Patentowym, jak i przed Europejskim Urzędem Patentowym oraz przed Światową Organizacją Własności Intelektualnej.

Wysoki poziom usług

Kancelaria patentowa świadczy bardzo szeroki zakres usług. Usługi te świadczone są na naprawdę wysokim poziomie. Warto wiedzieć, że rzecznik patentowy, który jest pracownikiem kancelarii patentowej może reprezentować klientów nie tylko przed wspomnianymi już urzędami patentowymi. Wiedza i kompetencje pozwalają mu reprezentować klientów także przed sądami powszechnymi, oczywiście tylko w sprawach, które dotyczą własności przemysłowej i intelektualnej. Istotne jest to, że usług kancelarii patentowej może skorzystać każda firma niezależnie od wielkości i rodzaju prowadzonej działalności.