Czym pianka montażowa da się usunąć z ubrania?
Budowa i remont

Czym pianka montażowa da się usunąć z ubrania?

Trudno sobie wyobrazić współczesne budownictwo bez pianek montażowych. Liczba prac, które można wykonać przy ich pomocy jest bardzo duża. Stosując piankę montażową trzeba pamiętać o kilku zasadach, które pozwolą nam uniknąć zabrudzeń. Często jednak posługując się pianką zapominamy o zabezpieczeniach, w efekcie pianka pojawia się tam, gdzie nie powinno jej być, np. na spodniach. Jak usunąć piankę montażową z ubrania? Okazuje się, że nie musimy wyrzucać ulubionych spodni, piankę da się usunąć.

Co wykorzystać do usuwania pianki?

Osób, które zapominają o zabezpieczeniu ubrania przed zabrudzeniem pianka montażową jest całkiem sporo. Stąd na forach budowlanych wyjątkowo często pojawia się pytanie: jak usunąć piankę montażową z ubrania? Okazuje się, że usunięcie pianki nie jest dzisiaj już wcale takie trudne. Warto jednak pamiętać o tym, aby stosować środki specjalnie przeznaczone do usuwania pianki montażowej. W sklepach z artykułami budowlanymi jest obecnie dość duży wybór preparatów przeznaczonych do usuwania pianki montażowej.

Jakie preparaty można kupić?

Jak usunąć piankę montażową z ubrania? Zabrudzenia usuwajmy natychmiast po ich zauważeniu, łatwiej jest usunąć piankę, która jeszcze nie zastygła. Specjalistyczne preparaty do usuwania pianki mają postać na przykład chusteczek. Są delikatne, przeznaczone również do usuwania pianki z rąk. Środki do usuwania pianki mogą mieć również formułę pasty. Dostępne są także rozpuszczalniki w postaci sprayów. Środek czyszczący dobieramy oczywiście do rodzaju czyszczonej powierzchni.