Czy w nocy zjemy pizzę w Krakowie?
Gastronomia

Czy w nocy zjemy pizzę w Krakowie?

Kraków to jedno z piękniejszych polskich miast. Jest więc bardzo licznie odwiedzane przez turystów z kraju i zagranicy. Większość turystów nie spędza czasu w Krakowie tylko na jego zwiedzaniu; popularnością cieszą więc krakowskie knajpki, restauracje i pizzerie. Daniem, które kochają niemal wszyscy jest pizza. Smak pizza Kraków można poznać w wielu pizzeriach, czy można jednak zjeść ją także w nocy?

Gdzie można zjeść pizzę w nocy?

Okazuje się, że miłośnicy tego włoskiego dania mogą zjeść w Krakowie pizzę o każdej porze dnia, a od pewnego czasu również w nocy. Pizza Kraków sprzedawana jest w licznych pizzeriach i włoskich restauracjach. Miłośnicy tego dania z pewnością nie będą rozczarowani: pizza Kraków ma prawdziwie włoski smak. Liczba pizzerii, które otwarte są do późnych godzin nocnych stale się powiększa, są również i takie, które swoje podwoje przed klientami zamykają dopiero nad ranem. W wielu z tych miejsc pizzę można zamówić z dostawą pod wskazany adres; to dobre rozwiązanie, gdy nagle w środku nocy poczujemy głód.

Jaka jest oferta pizzerii?

Krakowskie pizzerie mają bardzo szeroką ofertę. W karcie większości z nich króluje tradycyjna pizza Margherita, której bardzo proste, ale wysokiej jakości składniki wyjątkowo przypadły do gustu nie tylko mieszkańcom grodu Kraka. Równie chętnie zamawiana jest pizza capriciosa. Te dwa rodzaje pizzy należą do najbardziej popularnych; nie może więc ich zabraknąć w karcie żadnej, dobrej pizzerii. Chętnie zamawiana jest także pizza hawajska – jest to pierwsza pizza w wersji na słodko.